Обратно към категорията

Вицешампионски титли за Никола Караманолов от Републиканското в Стара Загора

Добавено на: 29.07.2024 10:44

Ямболският талант Никола Караманолов от Лекоатлетически клуб „Радио 999“ постигна нов личен рекорд и спечели два сребърни медала на Националния шампионат за младежи до 20 годишна-възраст в Стара Загора.

Никола завърши втори в спринта на 100 метра с 10.39 секунди, което е най-добрият му личен резултат в тази дисциплина. В старта на 200 метра Караманонов записа 21.56 секунди.

Шампионатът в Стара Загора беше и добра тренировка за нашия атлет в подготовката за предстоящото Световно първенство, което ще се проведе в Перу. За него Никола спечели виза преди месец, след като покри необходимия норматив.

Община Ямбол се гордее с постиженията на Никола Караманолов, като му пожелава успех на световния шампионат!